Chaty a chalupy

Češi jsou známí jako národ chatařů a chalupářů. Ne každému se však poštěstí vlastnit nějakou tu chalupu, na kterou by mohl jezdit relaxovat. Naštěstí spousta lidí svou chatu/chalupu poskytuje k ubytování a tak máte možnost i Vy se na víkend ubytovat a užít si ten správný český relax. Chaty a chalupy se nacházejí především v horských prostředích, turistických oblastech, takže zde v Beskydech vpodstatě na každém rohu. Některá střediska mají vice chat či spíše chatek, ve kterých je možno se ubytovat. Většina jsou však samostatné objekty, které je nutno si pronajmout celé (neplatíte tedy za osobu, ale za objekt). Vybaveních chalup/chat se často liší - může se jednat o modernější stavení s veškerým komfortem, ale také narazíte na chalupy bez topení, se suchým záchodem apod. Co se týká venkovního vybavení, tak zde často nalézáme posezení s možností opékání či sportovní prostor (hřiště na nohejbal, tenis apod.). V ubytování tohoto typu nemůžeme počítat s polopenzí či jinými službami, ale o vše se většinou musíme postarat sami. 

Chaty/chalupy jsou vyhledávany také na Silvestra, kdy lidé hledají to správné místo pro ideální oslavu Nového roku. Na Rožnovsku nalezneme více jak dvě desítky chat a chalup, ne všechny ale poskytují ubytování celoročně (kvůli nepřítomnosti topení).

Chaty a chalupy jsou na tomto portále označeny červenou ikonou: Ikona ubytování v chatách a chalupách

Upřesněte jaké ubytování hledáte

Nalezené ubytování

 • Chata Amos

  Dolní Bečva Chata Amos

  Chata Amos je pěkná, prostorná a plně vybavená chalupa v chráněné krajinné oblastí Beskyd. Vhodná pro rekreaci, rodinné a firemní akce s možností ubytování až pro 34 osob.

  Ceny od: 270,-
  Prozatím nehodnoceno
 • Růčková Marta

  Prostřední Bečva Růčková Marta

  Chalupa pod Březí je rodinný dřevěný domek, poskytující ubytování v odděleném patře s vlastním vchodem. Ubytování je možné pro 2 až 10 osob v celkem třech pokojích. Nachází se na polosamotě 2 km od centra obce. Vhodné pro rodiny s dětmi, milovníky klidu a relaxace v přírodě.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chata Barborka

  Horní Bečva Chata Barborka

  Nabízí letní i zimní pobyt v krásné krajině Beskyd. Ideální zázemí pro lyžaře, běžkaře, turisty i cyklisty. Stravování a další služby jsou zahrnuty do přijatelných cen ubytování pro méně náročné návštěvníky. Chata se nachází vedle hlavní komunikace, tudíž je dobře dostupná.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chalupa u Hanáků

  Horní Bečva Chalupa u Hanáků

  Chalupa má 5 pokojů s celkovým pojetím 13 osob. Možnost využití přistýlek. K dispozici je rozlehlá zahrada, na které je dětské hřiště, dětský bazén, také možnost využití volejbalové sítě s míčem či dokonce můžete grilovat nebo opékat.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chalupa Prorok

  Horní Bečva Chalupa Prorok

  Chaloupka prošla rozsáhlou rekonstrukcí, spadá do CHKO v nadmořské výšce 550m. n. m.  Vhodné nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro menší akce. K dispozici TV, posezení s možností využití ohniště.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chata Beskydy

  Horní Bečva Chata Beskydy

  Ubytování v dřevěné chaloupce umístěné 650m. n. m. Cesta k chaloupce je celoročně dostupná. Vzdálenost od centra obce je cca 1km. V zimě se nedaleko nacházejí upravované běžkařské tratě, sjezdovky a v létě je možnost koupání v přehradě (1,5km), turistiky, cyklostezka a další.

   

  Prozatím nehodnoceno
 • Chalupa Františka

  Horní Bečva Chalupa Františka

  Nachází se na polosamotě cca 1km od centra obce v krásné přírodě Valašska. Chalupa pojme až 12 osob. Ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale i houbaře, turisty a další. V letním období je možno využít venkovní bazén. U chalupy najdeme i zakrytou pergolu, kterou je také možno využít. 

  Prozatím nehodnoceno
 • Chata Kněhyně

  Prostřední Bečva Chata Kněhyně

  Chata Kněhyně se nachází na Horní Bečvě v části pod Bukovinami. Přístup k chatě vede přes Prostřední Bečvu směr Pustevny. Chata leží na samotě, na oploceném pozemku o rozloze 5 000 m2 s řadou letních aktivit a poskytuje ubytování pro 20 osob.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chata MILKA

  Horní Bečva Chata MILKA

  Chata se nachází cca 300m od přehrady a spadá do CHKO v nadmořské výšce 620m. Pojme max. 6 osob. U objektu jsou 2 parkovací místa. Ubytování se nachází nedaleko lyžařských vleků a přehrady. 

  Prozatím nehodnoceno
 • Chata Sluníčko

  Horní Bečva Chata Sluníčko

  Chatka se nachází na břehu přehrady v nadmořské výšce cca 505m. Ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale i na školení a další akce. Najdete zde mnoho zajímavých míst jak v zimě tak v létě.

  Prozatím nehodnoceno
 • UNIGEO

  Horní Bečva UNIGEO

  Horská chata s kapacitou 78 lůžek. Nabízí nám široký výběr aktivit jak v létě, tak v zimě. Milovníci lyžování si zde v zimě přijdou na své. Cca 150m od chaty se nachází sjezdovka Rališka se sedačkovou lanovkou. 

  Prozatím nehodnoceno
 • HORSKÁ CHATA MEČOVÁ

  Horní Bečva HORSKÁ CHATA MEČOVÁ

  Levné ubytování v tichém prostředí Beskyd na Horní Bečvě. Pokoje jsou rozděleny do dvou kategorií, možno využít tělocvičnu, pink-ponk, stolní tenis a další. Parkovací místo je hned u chaty. Nedaleko objektu se nachází lyžařská sjezdovka.  

  Prozatím nehodnoceno
 • Ubytovani v hajence

  Horní Bečva Ubytovani v hajence

  Hájenka se nachází v obci Horní Bečva a nabízí ubytování pro 8 lidí. Kuchyňka plně vybavena, voda je pitná, elektrické vytápění nebo vytápění v krbu. Autobusová zastávka je vzdálena pouhých 50m. 

  Prozatím nehodnoceno
 • Valašská dřevěnica

  Horní Bečva Valašská dřevěnica

  Valašská dřevěnica se nachází na tichém místě vzdáleném 4km od centra obce Horní Bečva. Ubytování až pro 12 osob ve třech pokojích. Plně vybavená kuchyňka. U chalupy je zahrada s dětským koutkem.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chatový areál Marta

  Horní Bečva Chatový areál Marta

  Chatový areál Marta je ideální místo pro školní výlety, rodiny či tábory. Maximální kapacita areálu činí 60 míst. Každá chatka má své sociální zařízení. V areálu je možno využít hřiště na basketbal, volejbal, stolní tenis a další aktivity.

  Prozatím nehodnoceno
 • BEČVA VILLA RESORT

  Horní Bečva BEČVA VILLA RESORT

  Luxusní ubytování v krásné přírodě Beskyd. Ideální nejen pro relaxaci a odpočinek. Ubytování ve vilách nebo bungalovech. V okolí se nachází mnoho zajímavých míst.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chata Moravia

  Hutisko-Solanec Chata Moravia

  Soláň Moravia je rekreační areál na jižní straně vrchu Soláň nacházející se v nadmořské výšce 861 m. Nabízí celoroční ubytování v plně vybavených chatách v klidném a tichém prostředí, které ruší jen ptačí štěbetání.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chalupa - Marie Volková

  Hutisko-Solanec Chalupa - Marie Volková

  Chata je vzdálená asi 1,5 km od centra obce Hutisko - Solanec. Typická valašská chaloupka poskytuje ubytování pro 8 osob a nachází se v kopcích v klidném prostředí se svěžím horským vzduchem.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chalupa - Karel Pospěch

  Hutisko-Solanec Chalupa - Karel Pospěch

  Chalupa leží v obci Hutisko Solanec na samotě asi 3 km od centra obce v části zvané Zákopčí. K ubytování patří venkovní bazén a altán s posezením. Toto místo je vyhlášeno houbařským rájem v širokém okolí.

  Hodnocení 5 / 5 (1 hodnocení)
 • Rekreační chata Beskiden

  Valašská Bystřice Rekreační chata Beskiden

  Chata se nachází v malé vesničce, v turisticky zajímavé CHKO Beskydy, splňuje podmínky pro klidný a nerušený pobyt. V blízkosti přehrada, krytý bazén, Valašské muzeum, cyklotrasy, lyž. vlek, tenis. kurty, restaurace 50m. Vybaveno komfort, venk. krb.

  Prozatím nehodnoceno
 • Ubytování v chatě

  Valašská Bystřice Ubytování v chatě

  Rekreační chata se nachází v srdci Valašska asi 3 km od centra obce Valašská Bystřice. Ubytování je vybavené  kuchyňkou, obývacím pokojem, ložnicemi a pojme celkem 10 osob. Venkovní zahrada nabízí posezení s krbem a řadu sportovního vyžití.

  Prozatím nehodnoceno
 • Valašská dřevěnice

  Valašská Bystřice Valašská dřevěnice

  Tradiční valašská chaloupka z 19. Století upravená ke komfortnímu bydlení se nalézá v srdci Valašska v obci Valašská Bystřice a poskytne vám nezapomenutelný zážitek o tradičních zemědělských prací, které se v chaloupce zachovávají. Ubytovací kapacita je 6 osob.

  Prozatím nehodnoceno
 • Chata Jedlovina

  Vidče Chata Jedlovina

  Chatka je pro 10 osob. Nabízí ubytování ve dvou místnostech a jednom pokojíku. Je zde možnost stanování na prostorné zahradě. Pes povolen. Parkování u objektu.

   

  Prozatím nehodnoceno
 • Chalupa U Kapličky

  Dolní Bečva Chalupa U Kapličky

  Chalupa je umístěna na tichém místě v obci Dolní Bečva. Kapacita je 12 osob. Součástí chalupy je neoplocená zahrada s víceúčelovým hřištěm a pergola. Parkování přímo u objektu. Domácí mazlíčci jsou povoleni.

   

  Prozatím nehodnoceno
 • Chalupa na Poskli

  Hutisko-Solanec Chalupa na Poskli

  Nově postavená útulná chaloupka s prvky dřevěnice se nachází 1,5 km od centra obce Hutisko Solanec v části zvané Poskla a nabízí krásný výhled na horu Radhošť a Černou horu. Poskytuje ubytování pro celkem 8 osob.

  Ceny od: 1300,-
  Prozatím nehodnoceno
 • Dorotíkova chalupa

  Hutisko-Solanec Dorotíkova chalupa

  Celoroční ubytování pro 10 osob nabízí útulná chaloupka ve vesničce Hutisko Solanec, postavená nedaleko lesa avšak snadno dostupná. V létě na chalupě využijete bazén, v zimním období saunu k příjemnému odpočinku po lyžování na místních svazích.

  Ceny od: 450,-
  Hodnocení 2 / 5 (1 hodnocení)
 • Beskyďánek - Zubří

  Zubří Beskyďánek - Zubří

  Celoroční ubytování v chalupě s kapacitou 11 osob. Kuchyňka plně vybavena. Dále jsou zde 3 pokoje, koupelna a obývací pokoj. Parkování přímo u objektu. Domácí zvířata jsou povolena.  

  Prozatím nehodnoceno
Booking.com

Ubytování dle místa

Ubytování dle typu

Doporučujeme