Tipy na výlet

Rožnov pod Radhoštěm a jeho okolí nabízí nepřeberné množství míst, které stojí za to navštívit. Seznam těchto míst budeme postupně rozšiřovat. Doporučujeme také navštívit interaktivní mapu, kde si můžete nechat vyhledat turistické cíle přímo ve Vašem okolí.

PUSTEVNY

Pustevny najdeme v katastru Prostřední Bečvy. Leží v nadmořské výšce 1018 m. n. m. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst v celých Beskydech, jejíž historie sahá až do poloviny 18. století, kdy zde byla zřízena poustevna pro jednoho poustevníka. Přestože roku 1782 byli poustevníci císařským výnosem zrušeni, dodnes se zachoval název Pustevny. Koncem 19. Století se zde začalo se stavební činností. První budovou byla útulna nazvaná Pústevňa. Tři roky na to další útulna Šumná. Protože se turistický ruch stále zvyšoval, bylo potřeba postavit více staveb. Slovenský architekt Dušan Jurkovič, jenž projektoval stavby v lidovém stylu, postavil další dvě budovy – Maměnku a Libušín. Tyto útulny byly zprovozněny roku 1899. Na stavbě Libušína se podílel i český malíř Mikuláš Aleš. Po první světové válce se turistický ruch utlumil. Ovšem netrvalo dlouho a v roce 1926 byla dokončena výstavba hotelu Tanečnice. Zajímavostí je, že právě v tomto hotelu strávil noc tehdejší československý prezident Masaryk při své návštěvě na Valašsku. Rekonstrukce útulen přišla v roce 1995 a po čtyřech letech byly znovu otevřeny. Dále zde stojí také Zvonička, kterou zdobí barevné ornamenty, které vytvořili brněnští restaurátoři F. Procházka a I. Popov. V dnešní době jsou Pustevny v zimním období jedním z nejvyhledávanějších lyžařských středisek na Valašsku. Je zde 11 lyžařských vleků a 9 sjezdovek. Pro milovníky běžeckého lyžování je zde několik různých upravovaných tratí. Také zde najdete lanovku, která vede do Trojanovic.

U Pusteven se také nachází jeskyně Cyrilka. Přestože vstup do jeskyně není snadný, mnohdy vyžaduje velkou obratnost při lezení po třímetrové kamenné stěně, někteří návštěvníci se ji vydávají prozkoumat. Motivem jsou nejspíš pověsti o zlatých pokladech, které v radhošťských „ďúrách“ nashromáždili kdysi pohanští kněží. Odtud také pochází známá pohádka Sirotek z Radhoště. Jeskyně Cyrilka se každoročně v zimním období stává útočištěm pro netopýry.

 

RADEGAST

Radegast je pohanský bůh úrody, kterého vytvořil Albín Polášek. Má býčí hlavu, roh hojnosti, kačenu a valašské krpce. Původní socha byla zhotovena z umělého kamene se železnou vložkou a přísadou žulové drti. Socha se na podstavec na Radhošti stěhovala dvakrát. Při první cestě uvízlo nákladní auto se sochou v zatáčce na Pustevnách, odkud ho druhý den museli vytahovat při silném dešti a bouřce. V těchto těžkých podmínkách uhodil blesk do jednoho z vojáků, kterého zabil. Druhá výprava byla úspěšná. Největší újmu utrpěl, když do něj uhodil blesk. Také proto, že i špatně odolával počasí, byl nahrazen kopií, která je z pevnější žuly. Originál Radegasta se nachází ve vstupní hale frenštátské radnice. Vytesat sochu ze žuly trvalo kamenosochaři Janu Sobkovi dva roky. V jeho dílně stál starý i nově vznikající Radegast. Kopie Radegasta je velmi odolná a v horských podmínkách vydrží několik století bez vážnějšího poškození.

 

ČERTOVY SKÁLY

Přírodní památku tvoří výrazný pískovcový skalní výchoz na úpatí jihozápadního svahu kóty Kopce (699 m. n. m.) v Komonecké hornatině. Skály se nachází v nadmořské výšce 450 – 490 m. na severním okraji obce Lidečko. Čertovy skály jsou už mnoho let nejnavštěvovanějšími a nejpopulárnějšími skalami na Valašsku a to i díky snadnému přístupu. Skalní bloky jsou často využívány horolezci jako cvičné skály. Plochy před skalami byly dříve využívány jako pastviny, dnes jsou zarostlé dřevinami především borovicí, břízou a dubem. Čertovy skály jsou spojovány především s pověstí, podle níž slíbil čert za ruku krásné dívky obrácení toku Senice před zakokrháním kohouta.

RADHOŠŤ

Radhošť je nejznámější horou v Beskydech, která spadá do chráněné krajinné oblasti. Měří 1129m. n. m. a nabízí Vám překrásný pohled na celé Beskydy, Jeseníky a také na Malou či Velkou Fatru. Na vrcholu této hory stojí kaple sv. Cyrila a Metoděje s kopií obrazu Valašské madony od A. Liebschera a křížem se sousoším Cyrila a Metoděje od A. Poláška z r. 1931. Pohled na vrchol je bohužel rušen televizním přijímačem. S Radhošťskými Beskydami je neodlučně spjat zrod české turistiky, neboť podle památné hory byl v roce 1884 pojmenován jeden z nejstarších turistických spolků v českých zemích – Pohorská jednota Radhošť. 

Kaple byla dostavěna roku 1898 a je dominantou vytvářející siluetu hory Radhošť. Spolu se sochou Radegasta symbolizuje náboženský vývoj smýšlení tohoto kraje. První prokazatelný kříž, který se na hoře našel, je z roku 1735. Právě on byl základem pro konání prvních poutí. V současné době je zde kříž kamenný. Nachází se před vchodem do kaple a je s pozlacenou sochou ukřižovaného Krista. Tento kříž pochází z roku 1808. Roku 1862 byla na Radhošti velká slavnost, na které byla sbírka na postavení sochy Cyrila a Metoděje. Výtěžek byl později doplňován jinými sbírkami. Nakonec se rozhodlo peníze použít na stavbu kaple. Projekt navrhl kroměřížský architekt Skibiňský. Zájem jistě vzbudí vitráže oken, z nichž čtyři představují výjevy ze života Cyrila a Metoděje a zbylé čtyři české světce - sv. Václava, sv. Ludmilu, sv. Jana Nepomuckého a sv. Anežku.  5. července, zde bylo instalováno sousoší slavných věrozvěstů. Daroval ji, zároveň se sochou Radegast, frenštátský rodák Albín Polášek. Roku 1999 byla kaple rekonstruována. Na rekonstrukci bylo použito dřevo, které darovaly okolní obce i soukromní vlastníci lesů.

Radhošť je velmi navštěvovanou Beskydskou horou, také díky nedalekému rekreačnímu středisku Pustevny, kde se dostanete po modré stezce (cca 4km). Na vrchol této hory vedou i jiné těžší cesty:

  • Z Dolní Bečvy vede cesta 8km dlouhá, převýšení 600m. Zelená stezka se na hřebeni napojí na modrou. Trasa vede přes Kamenné. Tato cesta je náročnější a proto zde potkáte opravdu málo turistů.
  • Z Trojanovic se zde dostanete po zelené stezce 4km, která míjí rekreační středisko Pustevny.
  • Z Frenštátu pod Radhoštěm vede modrá turistická značka (15km)
  • Z Rožnova pod Radhoštěm vede červená turistická stezka (10km). Trasa vede přes Černou horu (885 m n. m.)

 

GIBON PARK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM  

Zábavní centrum pod širým nebem, které nabízí mnoho atrakcí na jednom místě. Pozornost zde věnujeme nejen dětem, ale i dospělým. Nabízíme adrenalinový zážitek pro každého, kdo si chce vyzkoušet svou fyzickou kondici, sílu, obratnost, odvahu a také odolnost. Také zde ale najdete klidnější formu odpočinku.

Nachází se v Rožnově pod Radhoštěm vedle řeky Bečva. Vedle areálu vede cyklostezka, a proto si u nás můžete půjčit kola, koloběžky či in-line brusle, uschovat je nebo jen upravit.

Gibon park je propojen s areálem vedlejšího koupaliště, takže je možno spojit návštěvu zábavního centra s koupáním.

Atrakce:

  • Lanové centrum – 423 m dlouhá dráha, která zahrnuje 30 úseků se 162 překážkami ve výšce 2,4 – 5,9 m
  • Zorb – adrenalinový zážitek z rampy na zabezpečené 85 m dráze
  • G-jump – obří houpačka ve výšce 10 m
  • Dětský park – skluzavky, prolézačky, trampolíny a další různé překážky
  • Aquazorb – ve speciální kouli kráčíte po vodní hladině
  • Minigolf – 18 drah
  • Trampolíny
  • Trenažér – býk
  • Indiánská vesnička s týpí a totemem

Součástí areálu je také stylová restaurace. Podáváme zde krajové speciality, grilované speciality, sladkosti, zmrzliny a další občerstvení. Venkovní posezení.

Pořádáme také akce pro školy.

ZÁMEK KINSKY

Najdete ho ve Valašském Meziříčí. Jsou zde dvě stálé expozice. První je věnovaná osvětlovacímu sklu a gobelínům. Tahle ta uměleckoprůmyslová výroba má v městě dlouholetou tradici a ukazuje na zručnost a šikovnost lidí. Součástí výstavy je i prezentace zdejší střední uměleckoprůmyslové sklářské školy.  Druhá expozice, nazývaná „Jak se žilo na zámku“, je zaměřena na dobové zařízení zámeckých pokojů. Jsou zde pokoje hraběte Kinského, ložnice manželů Seilernových a reprezentační místnost zámeského salonu. Na ni navazuje zámecká herna určena jak pro děti tak pro dospělé s komorní expozicí „Hračky ze zámku a podzámčí“. Celoročně v muzeu probíhají krátkodobé výstavy zaměřené na historii, výtvarné umění, přírodovědu, etnografií a jiné. Pro školy je možno využít doprovodný naučný program.
V zámku je možno pořádat svatby, různé společenské akce a další. 

 

 

VODNÍ NÁDRŽ ŠANCE

Šance byla vybudována v letech 1964 až 1969.

Nádrž se nachází na řece Ostravice a původně měla sloužit jako ochrana před povodněmi. Později ale byla úvaha doplněna o záměr zásobování pitnou vodou. K ochraně jakosti a zdravotní nezávadnosti byla v povodí stanoveny hygienické ochrany. Ve své době byla sypaná kamenitá hráz nejvyšší v celé republice (celkový objem 1 340 000 m3). Správa přehrady spadá pod státní podnik Povodí Odry, který realizuje exkurze především pro školy a odbornou veřejnost. Jednou ročně se zde pořádá den otevřených dveří, kde můžete navštívit zdarma nahlédnutí i do vnitřních prostor hrází. V celé nádrži je přísný zákaz koupání, rybaření či provádění jiných vodních sportů. 

Zajímavé informace:

Povodí nádrže             -           146,4km2
Délka hráze v koruně -           342m
Výška hráze                -           65m
Plocha nádrže             -           336ha
Délka jezera               -           7,6km
Celkový objem nádrže           -           61.8 mil m3

Na hráz se dostanete buď pěšky, nebo na kole. Autem se dostanete na parkoviště vzdálené cca 100m. 

 

VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ

Moravský skanzen se nachází v krásném městečku Rožnov pod Radhoštěm. Je to druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě. Bylo založeno roku 1925 bratry Aloisem a Bohumírem Jaroňkovými.

Dělí se na tři části:

  • Dřevěné městečko
  • Mlýnská dolina
  • Valašská dědina

 

Dřevěné městečko

Nejstarší a také nejnavštěvovanější část muzea. Otevřeno bylo roku 1925 a prezentuje způsob života v malém městě v období od poloviny 19 století až po první čtvrtinu století dvacátého. Přes celou sezonu zde probíhají každý víkend folklorní a řemeslné programy.

V Dřevěném městečku najdete:

  • Kostel sv. Anny z Větřkovic
  • Billův měšťanský dům
  • Rožnovská radnice
  • Hostinec u Vašků
  • Kuželna
  • Hospoda Na posledním groši
  • Fojství z Velkých Karlovic
  • Vlčkova palírna z Lačnova
  • Sýpka z Prostřední Suché
  • Soukenické stodůlky ze Štramberka
  • Sýpka z Heřmanic
  • Janíkova stodola
  • Mostek přes potůček se sochou sv. Jana Nepomuckého


Mlýnská dolina

Je to nejmladší část Valašského muzea v přírodě, která byla otevřena roku 1982. Jsou v ní dodnes sjednoceny funkční technické stavby převážně na vodní pohon. Umístění Valchy, Mlýna a Pily je téměř přesnou situací, jako byla ještě v první polovině 19. století ve Velkých Karlovicích. V letech 2008 – 2009 byl areál rozšířen o nové objekty.

V Mlýnské dolině najdete:

  • Vozovna z Ostravice
  • Zvonička z Dolní Bečvy
  • Kovárna z Horní Lidče
  • Lisovna oleje z Brumova
  • Valcha z Velkých Karlovic
  • Mlýn z Velkých Karlovic se stodolou
  • Pila z Velkých Karlovic
  • Hamr z Ostravice
  • Obytný dům z Trojanovic

Valašská dědina

Nejrozsáhlejší a nejkrásnější část Valašského muzea. Hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn i kovárna jsou umístěny v krásné krajině, která připomíná vesnice na úbočí Beskyd. První objekty byly zde postaveny roku 1962. Areál byl zpřístupněn o deset let později, tedy roku 1972. Je zde zachycen způsob bydlení různých sociálních poměrů bydlení od poloviny 19. století. Pochopitelně ani nechybí domácí zvířata či stádo ovcí.

Ve Valašské dědině najdete:

  • Polygonální stodolu z Hodslavic
  • Pajta z jižního Valašska
  • Koliba z Černé hory
  • Chalupa z Velkých Karlovic
  • Chalupa bezzemka z Leskovce
  • Chalupa ze Študlova
  • Blinkova chalupa z Horní Bečvy
  • Sušírna ovoce ze Seninky
  • Komora ze Seninky
  • Zvonice z Lužné
  • Stánisko
  • Škola z Velkých Karlovic

 

 

JURKOVIČOVA ROZHLEDNA

Stavba byla načrtnuta koncem 19. století, v roce 1896, slavným architektem Dušanem Jurkovičem. Černobílého náčrtu, který se dochoval, se ujal Antonín Závada, jenž se myšlenkou postavit rozhlednu podle Jurkoviče zabýval 35 let. Jak už bylo výše zmíněno, náčrt byl pouze černobílý, proto autor zvolil barevné řešení, aby se co nejvíce podobalo Jurkovičovým stavbám na Pustevnách. Architektura Jurkovičového stylu kladla obrovské nároky profesionality a také kvalitního materiálu. Na stavbu bylo použito více než 150 kubíku smrkové a 50 kubíku dubové kulatiny. Dřevo bylo vytěženo minimálně ze sto let starých stromů. Koncem roku 2010 byla stavba povolena. Celková cena činila přes 12 milionu Kč. Rozhledna stojí na Karlově kopci (480 m. n. m.), kde se dostanete po zelené turistické stezce, která začíná na hlavním parkovišti Valašského muzea v přírodě. Z parkoviště vede mírným stoupáním v příjemném stínu smrkového lesa až k samotné rozhledně. Trasa je sjízdná i s kočárky a je ideální volbou pro rodinný výlet. Od rozhledny můžete pokračovat dále po zelené trase směrem na Dolní Bečvu, odkud je to již jen kousek na Kamenné a Radhošť.

Vyhlídková plošina, která se nachází ve výšce 19m, Vám nabízí pohled na celý Hutisko, celý Rožnov a i na kopec Hradisko, kde se nyní nachází zřícenina hradu. Bohužel ve výhledu na Radhošť překáží stromy, které ochranáři nechtějí nechat skácet.

 

ZOO VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Areál byl založen roku 2000 a pro veřejnost otevřen o rok později. Nejprve se jednalo o soukromý chov, kde mezi první exempláře patřily ovce, kozy kamerunské a některé druhy vodní drůbeže jako například labutě, kachny, husy a další. Brzy byly pořízeny lamy krotké. Postupem času ubývalo domácích zvířat, ovšem přibývalo více zvířat exotických. V dalších letech byla zakoupena samice dikobraza, tři klokani rudokrcí, lamy alpaky a mnoho jiných. Rozrůstající se rodinka lam se dočkala i svého domečku, který byl vybudován roku 2006. Rok na to se dočkali svého bydlení klokani. V zimovišti se dále nachází papoušci kakadu a ary Araraty.

Tuto MINIZOO najdete ve Valašském Meziříčí v ulici Štěpánov.

 

PIVOVAR

Historie vaření piva v Rožnově pod Radhoštěm sahá až do roku 1712. Pivovar prošel po válce kompletní rekonstrukcí. Byla zde zakoupena měděná varna.

 

Nabídneme Vám piva, které najdete pouze u nás:

Pivo Radhošť

- lahodná kvasnicová desítka je vyráběna na jedenáctku. Je to pravý kvasnicový ležák.

Pivo Rothschild

- třináctistupňový kvasnicový ležák

Černé pivo Čert

- pivo, jehož historie sahá do roku 1939.

Medové pivo

- dvakrát prokvašené pivo, které vzniklo experimentem.   

Žerotín

- pivo má název podle zakladatele pivovaru Karlu Jindřichovi ze Žerotína. Je to kombinace polotmavého Rothschilda s pšeničným pivem.

Baron Popper - šestnáctistupňový speciál

- šestnáctistupňové speciální pivo, které zrálo více než 2 měsíce.

Rytíř Gutmann

- šestnáctistupňový polotmavý speciál.

 

Využít můžete také pivní lázně.

REGIONÁLNÍ MUZEUM V KOPŘIVNICI

Budova Technického muzea Tatra nacházející v bývalých prostorách ve správě kopřivnické automobilky v centru města Kopřivnice, je od roku 1997 administrativní součástí Regionálního muzea v Kopřivnici o. p. s. Dalšími dvěma objekty muzea jsou: Lašské muzeum a Muzeum Fojtství.

V současné podobě je Technické muzeum v těchto prostorách od 3. října 1997. Na výstavní ploše se naskýtá fascinující pohled na odraz všech epoch, ve kterých se pomocí průkopnických metod a neobvyklých technických řešení podařilo dosáhnout kopřivnické automobilce TATRA až na vrcholy technického vývoje motorových vozidel a celosvětového věhlasu.

Z malé dílny v Kopřivnici, kde Ignác Šustala začal se stavbou kočárů, saní a bryček, se v průběhu desítek let zrodil světově uznávaný fenomén - automobil značky TATRA. Vystavené automobily samotné, ale i jejich součásti (včetně unikátních vzduchem chlazených motorů) umožňují vnímat dobově nekonvenční myšlenky, které se staly zásadou místních konstruktérů.

Expozici tvoří nejen vystavené osobní, nákladní a závodní vozy, ale také nejroztodivnější vynálezy jako jsou: prototyp motorových saní, osmiválcový tankový motor či mraznička. Nechybí zde ani Präsident - první automobil v tehdejším Rakousku-Uhersku.

 

Část expozice je také věnována milovníkům letectví. Pro ty je zde zavěšen akrobatický dvouplošník TATRA 131 a kolekce leteckých motorů. K vidění jsou také designérské návrhy automobilů, trofeje z mnoha sportovních klání a fotografie připomínající další z mnoha výrobků, které se bohužel nepodařilo dochovat do dnešní doby. Výstavní expozici doplňují také audiovizuální boxy, které poskytují návštěvníkům dodatkové informace.

Výčet exponátů uzavírá největší z nich, reprezentant tatrovácké železniční výroby, rychlíkový motorový vagón, známý také pod názvem Slovenská strela, který je umístěn před vchodem do muzea.

V prostorách Technického muzea je také instalována expozice Emila a Dany Zátopkových. Byla slavnostně otevřena za účasti paní Dany Zátopkové 17. záři 2005. Tato velmi moderně pojatá expozice nabízí kromě informací o sportovních úspěších manželů Zátopkových také autentické fotografie, medaile, trofeje, plakety, upomínkové předměty a různé osobní věci těchto sportovců.

Součástí expozice je i dokumentární film vzniklý ve spolupráci s finskou TV, který je sestříhán do délky 14 minut a šest vteřin - právě tolik potřeboval nejlepší běžec české historie ke světovému rekordu v běhu na pět kilometrů.

ŠTRAMBERK

Dominantou malého městečka Štramberk je Štramberská Trúba, která se tyčí do výšky 40m. Leží na strmém skalnatém ostrohu vrcholu zvaného Zámecký kopec. Štramberská Trúba je součástí hradu Štramberk, který je národní kulturní památkou. Hrad byl původně pravděpodobně postaven jako strážní hrad sloužící k ostraze obchodní cesty z Opavska do Uher. Jasno není ani o jeho názvu. Někteří se domnívají, že název je z německého slova Strahlberg, což znamená zářící horu, jiní ho zas přiřazují ke slovu střela, kterou měli ve znaku Kravařové.

Za dobré viditelnosti můžeme z Trúby vidět na Radhošť, Pustevny i na Lysou Horu.


HVĚZDÁRNA

Areál hvězdárny tvoří rozlehlá zahrada. Nejstarším historickým objektem je objekt Ballnerovy hvězdárny, která sahá svou historií až do roku 1929. Tento objekt byl vyhlášen kulturní památkou a jeho část je dnes využívána jako malá výstavní síň. Hlavní budova Hvězdárny byla otevřena roku 1955 a je přizpůsobeny pro konání nejrůznějších akcí pro veřejnost, jako jsou večerní či denní programy, programy pro školy, astronomické kroužky, přednášky, kurzy, semináře, pozorování různých objektů na obloze a podobně. Prostorná vstupní hala je vybavena obrazy, které představují různá vesmírná tělesa, rakety a také největší dalekohledy. Ve vstupní hale si návštěvníci mohou prohlédnout model telekomunikační družice Iridium a zajímavou názornou pomůcku „pohled do nekonečna“.  Od roku 1964 je v provozu budova odborného pracoviště, která je postupně vybavována novou pozorovací technikou, novým příslušenstvím ke stávajícím dalekohledům.  Je vybavena zvedací podlahou, která umožňuje přístup ke všem částem dalekohledu a usnadňující především noční pozorování.  Budova odborného pracoviště je vybavena fotografickou laboratoří a mechanickou dílnou.

V areálu Hvězdárny se dále nachází meteorologická stanice, která je majetkem Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě-Porubě. 

Hvězdárna se nachází na jižním okraji města Valašské Meziříčí.


DĚTSKÉ DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Hlavním cílem dopravního hřiště je naučit děti pravidla provozu na pozemních komunikacích a pro výcvik dopravní výchovy, to především pro budoucí řidiče (cyklisty).


KRYTÝ BAZÉN (ROŽNOV)

 

Krytý bazén v Rožnově pod Radhoštěm Vám nabízí velký plavecký bazén o rozměrech 25m x 12,5m a hloubkou od 160cm do 120cm. Teplota vody se pohybuje okolo 29°C. Tobogán dlouhý 44m s dojezdem do hloubky 130cm. Dětský bazének o rozměrech 9m x 6m a hloubkou 80cm. Teplota vody v dětském bazéně je 30°C. Dále zde můžete využít parní lázně, kde se teplota pohybuje od 47°C do 52°C, 5 masážních trysek umístěných v boku bazénu, 3 dnové masážní trysky a vodní masážní chrlič. 


KARLOVSKÉ MUZEUM (VELKÉ KARLOVICE)

Karlovské muzeum se nachází v obci Velké Karlovice. Charakteristický obraz života lidí zpočátku  19. století můžete shlédnout ve dvou budovách památkově chráněného objektu kupeckého domu.

Jádrem národpisné sbírky je doma vyráběné zemědělské a salašnické nářadí, postupy zpracování vlny, lnu a výroby ovčího sýru. Atmosféru dokresluje prostá valašská kuchyně s původním vybavením. Minulou i současnou lidovou uměleckou tvořivost přibližují soubory řezbářských prací spolu s originálním betlémem. Etnografickou sbírku završuje karlovský kroj zajímavý svou jednoduchostí a výtvarnou čistotou. Samotná expozice dokládá výrobu lisovaného a foukaného skla ve zdejších, již zaniklých sklárnách. Z poměrně krátké historie Velkých Karlovic je připomenuto především založení obce, období zbojníků, portášů, pohraniční spory, odboj za druhé svět. války apod. 

Bohatý kulturní život dokumentují publikace vydávané ve Velkých Karlovicích, ukázky děl významných spisovatelů, hudebních skladatelů a malířů, které inspiroval zdejší kraj a lidé. V architektonický překrásných půdních prostorách, jsou pravidelně pořádány výstavy výtvarného umění, které dotvářejí neopakovatelnou atmosféru Karlovského muzea.

 

GOLFOVÉ HŘIŠTĚ

Klub byl založen roku 1997. O dva roky později byla otevřená cvičná louka, na které byla zahájena sportovní činnost. Později byla otevřena 6 jamková akademie, přijetí klubu do ČGF. V roce 2004 bylo otevřeno provizorní 9 jamkové hřiště. Definitivně bylo hřiště otevřeno v roce 2007.


BAZÉN (VALMEZ)

Krytý bazén ve Valašském Meziříčí Vám nabízí mnoho vodní zábavy v jediné budově.

V budově bazénu je možnost navštívit masáže či zábaly. 

Masáže

Nechte se unést do světa masáží a zábalů, které vytvoří dokonalou harmonii Vašeho těla, mysli a duše…

Klasická masáž působí na organismus člověka v několika různých rovinách:

  • První je mechanická, která působí na vrchní vrstvy kůže, napomáhá kožnímu dýchání, lepšímu prokrvení a zlepšuje přívod živin a kyslíku. Pravidelnou aplikací docílíte viditelného kosmetického efektu – pokožka je hladší, jemnější a odolnější.
  • Ve druhé rovině ovlivňují masáže hlubší vrstvy, pomáhají odstraňovat svalové napětí, snižují bolestivost a zvyšují pohyblivost kloubů.
  • Třetí rovina působí na psychiku člověka. Ovlivňuje náladu, osvěžuje a zlepšuje spánek, působí proti depresi. 

Masáž, neboli „umění dotyku“, je prastará metoda, kterou lidé využívali k uvolnění, rehabilitaci či k regeneraci těla či duše. Její rozvoj sahá až do starého Egypta, Číny a Indie. Masáže jsou vnímány jako příjemná forma uvolnění. Dopřát by si ji měli především ti, kteří trpí bolestmi zad či lidé se sníženou pohyblivostí.

U zdravých lidí je masáž vhodná pro regeneraci, osvěžení, proti únavě, uvolnění ztuhlých a většinou i bolestivých svalů z nerovnoměrného zatížení při práci nebo na přání klienta. U sportovců na zlepšení výkonu, případně odstranění únavy. Masáž je dále vhodná na doléčování po úrazech a operacích, při artrózách, revmatických potížích a dalších chronických onemocněních kloubů a páteře. Pomáhá ale i na podrážděnost, deprese, nespavost, špatnou náladu.

Masáž není vhodná při nemocech, jako jsou chřipka, horečka nebo jiné vážnější zdravotní potíže.

Zábaly:

Jedná se o příjemnou a zároveň účinnou kúru, která napomáhá v boji s celulitidou a zmenšení objemu.

Každý tělový zábal aktivně prokrvuje, regeneruje, odvádí přebytečnou vodu z tkání, napomáhá při formování postavy.

Zábaly jsou:

  • Anticelulitidová masáž – Tato masáž je zaměřena především na problémové partie, jako jsou hýždě a stehna. Procedura trvá 60 – 90 minut.
  • Spa zábaly - ThalaspaBěhem těchto zábalů se používají přírodní mořské produkty (hlína, bahno, řasy, sůl) až ze západního pobřeží Francie. Procedury trvají od 60 až po 90 minut.

 

MUZEUM STRAŠIDEL

Muzeum strašidel bylo otevřeno v roku 2002 v prostorách Střediska volného času Domeček, v krásném městečku Valašské Meziříčí.  Do stylového prostředí je zasazeno 18 nadpřirozených bytostí, které jsou spojeny s pověstmi a bájemi z Valašska. Návštěvnická stezka je ojedinělá tím, že se proplétá mezi imitací skály. Autor figur a několika obdobných muzeí Aleš Drašnar takové řešení zvolil vůbec poprvé. Panoptikum představuje návštěvníkům nadpřirozené bytosti v životní velikosti. Pocit tajemna navozuje rafinované osvětlení a „strašidelná“ zvuková kulisa. U každého strašidla najdete jeho stručný popis včetně pověsti, která se k němu vztahuje. Můžete se zde setkat s drakem z Velkých Karlovic, jehož křídla dosahují rozpětí téměř 6 metrů. Potkáte se i s čertem, který nedaleko Valašského Meziříčí ve vesnici Jarcová zanechal obrovský kámen, zvaný Jarcovská kula. Spatříte vodníka ze Zuberských mokřin, čertův mlýn z Radhoště, víly Húkalky, baziliška, divoženky, černokněžníka a další strašidla, která se těší na vaši návštěvu.

 

ZÁMEK ŽEROTÍNŮ

Zámek se nachází ve Valašském Meziříčí. Trojkřídlá renesanční architektura zámku s dochovanou původní dispozicí a arkádovým dvorem, vybudována na místě původní tvrze, upravená ve druhé polovině 17. století a v 18. stol v barokním stylu. Kamenný portál se znakem hrabat Žerotínů, velmi hodnotný architektonický prvek z r. 1750, původně umístěný na hospodářské budově ve dvoře krásenského zámku, v roce 1986 přemístěný k severnímu křídlu zámku Žerotínů. 

Stavbu zámku začal roku 1538 Jan z Perštejna. Do roku 1815 zde sídlili Žerotínové, poté zámek patřil rodu Kinských, který jej následně prodal rakouskému státu.

Zámek byl na konci 20. století rekonstruován, vzniklo tam centrum kulturního dění města.  V prostorách zámku se nachází sál, ve kterém se pravidelně konají kulturní akce, koncerty.

Pro zdravotně postižené je zde výtah, který umožní přístup do Kulturního zařízení.

Máte zde možnost si pronajmout salónek v bývalé vězeňské kapli. Vhodné pro uspořádání menších soukromých akcí. Kapacita cca 40 - 50 osob. K dispozici je kompletně vybavený bar s novým sklem, mikrovlnou troubou a dvěma lednicemi.


CITYCLUB

Hlavním cílem tohoto klubu je postarat se o Vaši dobrou zábavu a relaxaci se svými přáteli. Klub je pěkně a útulně vybaven. Najdete zde vše, co k dobré zábavě patří, počínaje kulečníkem, stolními fotbálky, šipkami, plazmovými televizemi nebo taky projekcí. Samozřejmostí u nás jsou skvělí DJové a také zajímaví hosté. Pro Vás jsou připraveny různé zábavné programy, soutěže, u baru velký výběr nápojů či koktejlů. Je zde možnost pořádat firemní oslavy, večírky a další akce.

V celém klubu je připojení k Wi-Fi.


SYNOTTIP HALL

Sportovní hala Synottip Vám nabízí velký výběr sportovního využití, jako je:

  • Tenis (vnitřní i venkovní kurty)
  • Squash
  • Badminton
  • Horolezecká stěna
  • Stolní fotbal
  • Šipky


HRADISKO

Dvůr na Hradisku je posazen do kopcovitých pastvin v Rožnově pod Radhoštěm. Dvůr získal své jméno díky hradu Rožnov, jehož zřícenina, obklopená krásnou přírodou, se nachází pouze 5. minut pěší chůze. U této zříceniny stojí menší rozhledna, z které jde vidět krásu Rožnova, údolí Bečvy a také známou horu Radhošť. Součástí dvora je také penzion, hospůdka, salonek, velký sál, krytá jízdárna, stáje, venkovní písková jízdárna, louky a pastviny, na kterých můžete vidět stádo koní či krav.

V naší malé hospůdce Vám nabídneme dobré celodenní jídlo a taky příjemnou obsluhu. Návštěvníci si mohou pobyt obohatit vyjížďkou na koni pod vedením zkušených jezdců. 

 

CYKLOSTEZKA

Cyklostezka je určená nejen pro cyklisty, ale také pro in-lina bruslaře, turisty či v zimním období pro běžkaře. Vede krásným údolím řeky Bečvy, kde od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou máte k dispozici na 160 km poznávat památky, přírodní krásy, tradice či místní speciality. Velká část cyklostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích se zákazem vjezdu motorových vozidel.

Booking.com

Ubytování dle místa

Ubytování dle typu

Další ubytování