Slabikář devatera řemesel již tuto sobotu

26.05.2014

Valašské muzeum v přírodě zve na další ze svých tradičních zajímavých a naučných akcí, tentokrát do dřevěného městečka.

Místo a čas konání: Areál dřevěného městečka Valašského muzea v Přírodě v Rožnově pod radhoštěm, sobota 31.5.2014 od 9.00 do 17.00


Po celou sobotu 31.5.2014 budou mít návštěvníci jedinečnou možnost nejen shlédnout devět tradičních řemesel pod vedením  zručných a zkušených řemeslníků, ale také si je sami vyzkoušet a třeba tak  objevit i svůj talent . Odborníci ve svém oboru jim budou samozřejmě nápomocni a pokud se dílo podaří, mohou si pak malí i velcí tvůrci odnést  domů vlastnoručně vyrobený originální dárek na památku, například hadrovou panenku, větrník, píšťalku, batikované tričko a jiné pěkné výrobky, které jistě každého potěší.

Program doplní dětské hry (na účastníky čeká malá odměna), v 11h pak v amfiteátru divadelní představení s pohádkou a v 13h se představí Divadelní společnost Jitřenka z Ostravy. Od 12h do 13h si můžete poslechnout folklorní soubor Lastovienka a v rámci tradičního programu Kácení máje v dřevěném městečku (konajícího se taktéž v sobotu 31.5.) od 14h do 16h si také zatančit na soubor Zákopčan z Hutiska Solance.

K vidění bude čičmanská vyšívka a podmalba na sklo jako ukázka výroby od zástupců z Čičman (v rámci společného projektu).

A jaké že řemesla můžete vidět a vyzkoušet si?:
- batiku - barvení látek
- hrnčířství - točení na hrnčířském kruhu a modelování z hlíny
- výroba lodiček z kůry
- výroba hadrových panenek
- tkaní na stávku a destičkách
- malování na dřevo
- provaznictví
- výroba papírových větrníků
- košíkářství - pletení z pedigu

Booking.com

Ubytování dle místa

Ubytování dle typu

Doporučujeme